Ana Sayfa / Blog / THE VİKİNGS’TE NELER OLUYOR?
27Ağustos 2019

THE VİKİNGS’TE NELER OLUYOR?

Şu ana kadar 6 sezon ve 69 bölümü izleyicilerle buluşan The Vikings izleyicisini kendine bağlamayı başarıyor. Mart 2013 tarihinde yayınlanmaya başlayan dizi, ABD History kanalında izleyicilerle buluşmuştur.

THE VİKİNGS KONUSU

Vikings dizi konusu 8. yüzyılda yaşanan ve Nordik Vikinglerin başrol oynadığı olayları temel almaktadır. Başarılı savaşçılar olarak bilinen Vikingler usta savaş teknikleri ve renkli sosyal yaşamları ile her bölümde farklı bir konu işlenmesine olanak sağlıyor. Vikings dizisini ve daha bir çok diziyi Türkiyem İptv Farkıyla izleyebilirsiniz
Ragnar Lorthbrok önderliğinde yağmalamalara devam ettiren Vikingler, akın yönlerini batı yönünde doğru çevirmektedirler. Kendilerine daha verimli topraklar ve daha büyük hazineler bulabilmek için zengin batı devletlerine akınlar yapmaya karar alan Vikingler, ayrıca çok üstün birer deniz savaşçılarıdır.
Vikings, İskandinavyalı korsan ve barbar bir kavim olan Vikingler’in tarihini yarı kurgu/yarı gerçek tarihi olaylara dayandırarak anlatıyor. İngiltere ve Fransa’ya yaptığı başarılı seferlerle tanınan ve İskandinav tarihinde büyük bir yeri olan Ragnar Lorthbrok‘un maceralarının ve büyük bir kahramana dönüşmesinin anlatıldığı dizimizde, aynı zamanda Ragnar’ın aile hayatını ve kardeşi ile olan çalkantılı ilişkisinide izleme şansı buluyoruz.
Dizimiz Ragnar’ın bu büyük başarıları kazanmadan önceki hayatıyla başlıyor. Ragnar ilk başlarda normal bir çiftçi ve savaşçı olmasına rağmen, her zaman büyük hayalleri olan bir adamdır. İskandinav tanrısı Odin ile ilgili rüyalar görür ve Odin’in kendisini seçtiğini düşünüyordur. En büyük hayali batıya doğru denize açılmaktır. Ama bu hayali başaracak ne ekipmanı ne de adamı vardır.
Tarihi gerçeklerden sapmadan, saray entrikası olmaksızın da seyircinin ilgisinin çekilebileceğini ispatlayan Vikings dizisi bu özelliğiyle Türk dizi sektörüne büyük bir örnek niteliğinde. Viking tarihini kolay yoldan öğrenmek ve boş vaktini heyecan ve aksiyon dolu sahnelerle değerlendirmek isteyenlerin izlemesi gereken bir dizi Vikings. The Vikings’in bütün bölümleri sadece Türkiyem İptv Server da
Vikings dizisinin çekildiği yer tarihin efsanevi karakterlerinden olan Vikinglerin hayatlarını konu edinen dizinin sahnelerinin gerçekçi olabilmesi ve 8. Yüzyılı yansıtabilmesi için genellikle Kanada’nın kırsal bölgeleri tercih ediliyor. Ancak bazı sahneler ise İrlanda’nın kıyı bölgelerinde geçiyor.

Bütün yabancı dizileri Türkiyem İptv Serverda bulabilirsiniz. İyi Seyirler

BY bati4545 0 Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by